logo

€ / EUR

Vyberte menu

KVALITA

NESÍRENÉ

ODKÔSTKOVANÉ

LOKÁLNÁ PRODUKCIA

MALÉ I VEĽKÉ MNOŽSTVÁ

special offer
Orechy Vlašské lúskané

Zo sadu.

Naše orechy sú tradičné domáce, takové aké rastú na stromoch bez chemických zásohov ako je bielenie. Preto niesú bielé ale svetlo hnedé a zdravé.

Vlašské orechy podporujú srdce a mozog.

Aj presto, že používame stroje, orechy sú stále ručná práca a preto velmi dbáme na použivanie čistých a hygienických ochraných pomôcek aby pri manipulaci s vylúskanými orechami sme Vám mohli zabezpečiť istotu najlepšého tovaru.

 

Záručná doba: 6 mes. pri teplote do 15 °C
Kód: OR
Dostupnosť: Skladom.
2.10 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vlašský orech královský
Vlašský orech chvíli pred sklizní.

 

Sú zdrojom kvalitných tukov 

Podobne ako iné orechy, tak aj tie vlašské sú bohatým zdrojom kvalitných zdravých tukov, a to najmä polynenasýtených mastných kyselín. Tieto chutné olejnaté semená človeku doplnia aj cenné omega 3 mastné kyseliny, ktoré majú význam pre naše srdce i mozog. Sú zdrojom napríklad kyseliny linoleovej či linolovej.

Obsahujú množstvo vitamínov aj minerálov

Samozrejme, vlašské orechy neobsahujú iba tuky. Nájdeme v nich i poriadnu dávku vlákniny, ktorá blahodarne vplýva na činnosť čriev. Okrem toho sú vo vlašských orechov zastúpené i mnohé minerály, stopové prvky a vitamíny. Vďaka pár kúskom chutných semien telu doplníte mnohé vitamíny skupiny B aj vitamíny C a K, draslík, mangán, železo, fosfor či horčík.

Podporujú činnosť mozgu

Vďaka obsahu zdravých tukov či mnohých vitamínov sú vlašské orechy dokonalým pomocníkom na udržiavanie dobrej činnosti nášho mozgu. Nie je vôbec náhodou, že tento oriešok sa svojím vzhľadom na mozog i podobá. Vlašské orechy zlepšujú pamäť aj koncentráciu. Ich pravidelná konzumácia sa odporúča pri rozličných poruchách nervovej sústavy, napríklad aj pri demencii či Alzheimerovej chorobe.

Starajú sa o srdce

Nielen náš mozog, ale i srdce bude vďačné za pravidelnú dávku vlašských orechov. Najmä mastné kyseliny prispievajú k dobrému stavu srdca a ciev. Tieto oriešky vám môžu pomôcť upraviť hladinu cholesterolu aj krvného tlaku. Cievy napomáhajú udržiavať pružné. Pravidelnou konzumáciou vlašských orechov môžete prispieť k zníženiu rizika rozvoju infarktu, aterosklerózy či iných vážnych srdcovo-cievnych ochorení.

Normalizujú hladinu cukru v krvi

Chutné jadrá orecha kráľovského napomáhajú udržiavať vhodnú hladinu cukru v krvi, respektíve pomáhajú s jej znižovaním. Denne by si tak zopár kúskov, v priemere 30 gramov, mali dopriať napríklad jedinci s cukrovkou druhého typu, ktorým môžu vlašské oriešky postupne pomôcť zlepšiť ich zdravotný stav.

Podporujú dobrý stav kože

Zabudnúť nemôžeme i na to, že vlašské orechy pozitívne vplývajú na kvalitu kože, a to vďaka mnohým látkam, ktoré obsahujú. Sú napríklad zdrojom dôležitého vitamínu E, ktorý napomáha chrániť pokožku pred škodlivým vplyvom voľných radikálov. Vitamín E preventívne pôsobí proti starnutiu pleti či jej vysušovaniu. Ak si chcete udržiavať pokožku mladú a sviežu, vlašské orechy by mali byť vaším pravidelným olovrantom.

Zlepšujú plodnosť

Vlašské orechy sú nakoniec známe aj ako potravina, ktorá má pozitívny vplyv na plodnosť mužov i žien a ich konzumácia sa odporúča pri sexuálnych problémoch a neplodnosti. Najmä niektoré minerály, napríklad mangán, ktorých zdrojom sú i vlašské orechy, majú blahodarný vplyv na kvalitu, kvantitu i pohyblivosť spermií.

 

Vlašský orech královský
Vlašský orech královský.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Vlašské orechy lúskané.
 
Energetická hodnota na 100 gramov: 691 kcal
Bielkoviny16 g
Sacharidy18 g
Tuky63 g
Vláknina6 g
 
Nutričné hodnoty
Stav
surové
Bielkoviny
16 g
Sacharidy
18 g
Cukry
4 g
Tuky
63 g
Nasýtené mastné kyseliny
7 g
Transmastné kyseliny
0 g
Mononenasýtené
12 g
Polonenasýtené
45 g
Cholesterol
-
Vláknina
6 g
Soľ
-
Voda
4 g
Vápnik
96 mg
PHE
788 mg

Balenie: 10 kg Cena za balenie 90 € / jednotková cena za 1 kg 9.00 €.

Balenie: 5 kg Cena za balenie 47.50 € / jednotková cena za 1 kg 9.50 €.

Balenie: 1 kg Cena za balenie 9.80 € / jednotková cena za 1 kg 9.80 €.

Balenie: 0.5 kg Cena za balenie 6 € / jednotková cena za 1 kg 12 €.

Balenie 0.15 kg Cena za balenie 2.10 € / jednotková cena za 1 kg 14 €.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom