logo

€ / EUR

Vyberte menu

KVALITA

NESÍRENÉ

ODKÔSTKOVANÉ

LOKÁLNÁ PRODUKCIA

MALÉ I VEĽKÉ MNOŽSTVÁ

special offer
Orechy Lieskové vylouskané

 V dnešnej dobe trochu pozabudnuté orechy, napokon prinášajú nevyhnutné výživové prvky, ktoré by nemali chýbať na žiadnom nedeľnom stole.

 Aj keď používame stroje, orechy sú stále ručná práca a preto veľmi dbáme na používanie čistých a hygienických ochranných pomôcok aby pri nakladaním s vylúskanými orechmi sme Vám mohli zabezpečiť istotu najlepšieho tovaru.

Záručná doba: 6 mes. pri teplote do 15 °C
Kód: LS
Dostupnosť: Skladom.
2.80 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

  Lieska obyčajná,
 
je ker dorastajúci do výšky okolo 4 až 8 metrov. Hojne rozšírená je naprieč celou Európou, vrátane najsevernejších oblastí. Lieska je známa hlavne svojimi plodmi, ktoré dozrievajú v letných mesiacoch. Vyrastajú samostatne či v skupinách po piatich kúskoch.

 

Stromy jsou samčí a samičí.
Lieska obyčajná

 

   Vylúskané lieskové oriešky

 

 Sú zdrojom bielkovín a zdravých tukov

Menšia hrsť orieškov predstavuje skvelý olovrant či desiatu, rovnako je ich možné pridať do raňajkovej kaše. Sú výživné a telu rýchlo dodajú energiu. V lieskovcoch nájdeme dôležité bielkoviny, ktoré tvoria okolo 15 percent ich hmotnosti. Až z približne 60 percent sú však tvorené tukmi. Nájdeme v nich nenahraditeľné omega-3 aj omega-6 mastné kyseliny, ktoré radíme medzi zdravé tukyRovnako ukrývajú sacharidy, takže sú zdrojom všetkých základných zložiek potravy.

Telu doplnia mnohé vitamíny aj minerály

Lieskovce sú plné ďalších dôležitých látok, ktoré síce nepotrebujeme v takých množstvách ako predchádzajúce makronutrienty, no rovnako sú nevyhnutné pre správnu funkciu organizmu. Nájdeme v nich mnohé vitamíny skupiny B, taktiež vitamíny C, E aj K. Sú bohaté na železo, vápnik, horčík, draslík, zinok či mangán. Taktiež sa v nich ukrýva luteín a ďalšie látky s antioxidačným pôsobením.

Pomôžu tráveniu

Pravidelnou hrsťou lieskových orieškov do tela dopravíme i dávku vlákniny. Tá má okrem iného aj veľký význam pre správnu funkciu tráviaceho systému. Je dôležitá pre peristaltiku čriev, čiže ich pravidelný pohyb. Jej dostatok v strave tak zabezpečuje ochranu pred nedostatočným vyprázdňovaním a zápchou. Vďaka svojmu zloženiu lieskovce celkovo podporujú tráviace procesy.

 
Preventívne pôsobia proti málokrvnosti

Chutné lieskové oriešky rovnako prispievajú k prevencii problémov s málokrvnosťou, inak chudokrvnosťou či anémiou. Telu doplnia slušnú dávku železa, ktorého nedostatok je v mnohých prípadoch príčinou anémie. V lieskovcoch tiež nájdeme kyselinu listovú či meď, pričom i tieto látky majú veľký význam pri krvotvorbe. Lieskové orechy, ktoré sú zdrojom týchto dôležitých látok, tak podporujú tvorbu červených krviniek a hemoglobínu, čo je červené krvné farbivo.

Podporujú dobrý stav ciev

Konzumácia lieskovcov môže prospievať i našim cievam. Sú vítanou súčasťou jedálnička, ktorý prispieva k udržovaniu hladín cholesterolu v norme. Najmä zlý LDL cholesterol sa môže usádzať v stenách ciev, čím sa postupne zužujú. To môže viesť k rozvoju vážnych srdcovo-cievnych ochorení. Vysoký cholesterol preto neradno podceňovať, keďže ide o závažný rizikový faktor rôznych kardiovaskulárnych chorôb. Lieskovce vďaka obsahu mastných kyselín i antioxidantov celkovo priaznivo vplývajú na zdravie srdcovo-cievneho systému.

 
Lieska obyčajná je ker dorastajúci do výšky okolo 4 až 8 metrov. Hojne rozšírená je naprieč celou Európou, vrátane najsevernejších oblastí, okrem toho rastie v priľahlej Ázii či na severe Afriky. Lieska je známa hlavne svojimi plodmi, ktoré dozrievajú v letných mesiacoch. Vyrastajú samostatne či v skupinách po piatich kúskoch.

Podporia činnosť mozgu

Lieskovce, podobne ako aj ďalšie druhy orechov, predstavujú perfektnú potravinu pre náš mozog. Prispievajú k upokojeniu nervového systému a vďaka mnohým látkam aj k jeho správnej funkcii. Obsahujú napríklad vitamín B6, takzvaný pyridoxín, ktorý prispieva k dobrej nálade aj zdraviu nervov. Hrsť lahodných lieskových orieškov nám skvelo pomôže podporiť činnosť mozgu.

Pomôžu pri chudnutí i naberaní svalov

Nakoniec ešte môžeme spomenúť, že lieskové oriešky sú vítanou súčasťou jedálnička aj pri diétach. Samozrejme, netreba zabúdať na to, že sú kalorické a je ich potrebné konzumovať v rozumnom množstve. Telu však doplnia množstvo dôležitých látok, dobre zasýtia, dodajú energiu a chránia pred návalmi hladu, takže sa im ani pri diétach netreba vyhýbať. Navyše vďaka svojmu zloženiu majú priaznivý vplyv na svalstvo, taktiež kvalitu kostí, kĺbov či pokožky.

 
Lieska obyčajná plody
Lieska obyčajná. Ešte nedozreté oriešky v škrupine.
 
 
 
Orechy lieskové lúskané.
 
Energetická hodnota na 100 g: 672 kcal
Bielkoviny: 12 g
Sacharidy: 11 g
Tuky: 62 g
Vláknina: 9 g
 
Nutričné hodnoty
Bielkoviny
12 g
Sacharidy
11 g
Cukry
1 g
Tuky
62 g
Nasýtené mastné kyseliny
4 g
Transmastné kyseliny
-
Mononenasýtené
-
Polonenasýtené
-
Cholesterol
-
Vláknina
9 g
Soľ
0 g
Voda
-
Vápnik
-
PHE
600 mg

Balenie: 10 kg Cena za balenie 119 € / jednotková cena za 1 kg 11.90 €.

Balenie: 5 kg Cena za balenie 62,50 € / jednotková cena za 1 kg 12.50 €.

Balenie: 1 kg Cena za balenie 13,50 € / jednotková cena za 1 kg 13.50 €.

Balenie: 0.5 kg Cena za balenie 7.80 € / jednotková cena za 1 kg 15.60 €.

Balenie 0.15 kg Cena za balenie 2.80 € / jednotková cena za 1 kg 18.66 €.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom